1. Zwroty

1.1. Odstąpienie od umowy - zwroty. Kupujący ma prawo do zwrotu towaru. Informacji o zwrocie należy dokonać do 14 dni od otrzymania towaru.

Ze względu na specyfikę naszej pracy prosimy o wiadomość na adres e-mail altisidora.sklep@gmail.com

1.2. Produkty dostępne na naszych stronach takie jak firany,zasłony, poszewki, obrusy itp. są szyte pod indywidualne zamówienie klienta. Prosimy tym samym o przemyślane zakupy. W przypadku tego typu zwrotów wymagane jest podanie przyczyny (pkt. 3.3)

Zasadność zwrotu w takich przypadkach rozpatrujemy indywidualnie

1.3. Ograniczenie prawa do odstąpienia - prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku gdy, kupuje rzecz nie prefabrykowaną, wyprodukowana według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

Art.38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta : Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje w odniesieniu do umów :

3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb

1.4. Ważne informacje odnośnie zwrotów 

3.4.1. Nie wymagamy oryginalnego opakowania

3.4.2. Towar nie może być uszkodzony ani nosić śladów użytkowania

3.4.3. Nie odbieramy przesyłek "za pobraniem"

3.4.3. Należność za zwrócony towar wysyłamy przelewem na wskazane przez klienta konto po otrzymaniu i sprawdzeniu zwrotu.

2. Reklamacje 

2.1. Podstawa i zakres odpowiedzialności wobec Kupującego, jeśli sprzedany produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia) są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedawca zobowiązany jest dostarczyć Kupującemu Produkt bez wad. 

2.2. Zgłoszenia reklamacji można dokonać przez :

4.2.1. Wysłanie wiadomości e-mail altisidora.sklep@gmail.com (zalecane)

4.2.2. Telefonicznie 505 124 700

2.3. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji bez zbędnej zwłoki, najpóźniej w terminie 14 dni kalendarzowych od jej złożenia. Brak ustosunkowania się w terminie 14 dni kalendarzowych skutkuje uznaniem reklamacji przez Sprzedającego 

2.4. W zależności od przyczyn reklamacji towar może podlegać naprawie, wymianie, przecenie, zwrotowi

2.5. W przypadku uznanych reklamacji pokrywamy koszty przesyłki

2.6. Nie odbieramy przesyłek za pobraniem

2.7. Należność za reklamowany towar wysyłamy przelewem na wskazane przez klienta